Ліцей №1 імені Володимира Красицького

Ліцей №1 імені Володимира Красицького

Комунальний заклад загальної середньої освіти "Ліцей №1 імені Володимира Красицького Хмельницької міської ради"

Сергій Кириленко

У місті Старокостянтинів в родині військового 9 жовтня 1999 року народився Сергій. 3 дитинства батько навчав свого сина розумінню військового обовʼязку, любові до рідного краю і України. Тож вибір майбутньої сфери діяльності і професії був однозначним - військова справа.
Сергій навчався у Хмельницькій гімназії №1 імені Володимира Красицького. У 2014 році, по закінченню 9 класу, стає ліцеїстом Камʼянець - Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. По закінченню навчання у ліцеї в 2016 році, відмінник навчання Сергій Кириленко вступає на факультет правоохоронної діяльності до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, яку з відзнакою закінчує у 2020 році.
Свій перший досвід військової служби молодий лейтенант отримує в Житомирському прикордонному загоні, пізніше, його прикордонний військовий шлях продовжився на посаді старшого офіцера штабу 23 загону Морської охорони Державної прикордонної служби України з дислокацією у місті Маріуполь Донецької області. 24 лютого 2022 року війна застала Сергія саме у Маріуполі де у лютому-березні 2022 року разом із побратимами тримав оборону однієї із ключових бойових позицій на підступах до міста для недопущення прориву ворожої піхоти і важкої техніки. 24 лютого на цю позицію йшли виключно добровольці і серед перших зголосився Сергій. Також Сергій брав участь в обороні та охороні Маріупольського судноремонтного заводу та порту.
21 березня 2022 року отримав наказ на вихід з блокадного міста.
6 липня 2023 року група, у складі якої був Сергій, отримала бойове завдання на штурм ворожих позицій, їх взяття і утримання. Під час виконання цього бойового завдання Сергій отримав численні поранення, що не були сумісні з життям. Сергію Кириленко посмертно присвоєно чергове військове звання «капітан»,
звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» присвоєно рішенням сесії Хмельницької міської ради за мужність у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України в період військової агресії російської федерації проти України, видатні заслуги перед українським народом та Хмельницькою міською територіальною громадою, посмертно. ПОХОВАНО ГЕРОЯ НА АЛЕЇ СЛАВИ КЛАДОВИЩА МІКРОРАЙОНУ „РАКОВЕ“.