Ліцей №1 імені Володимира Красицького

Ліцей №1 імені Володимира Красицького

Комунальний заклад загальної середньої освіти "Ліцей №1 імені Володимира Красицького Хмельницької міської ради"

Історія

ІСТОРІЯ ЛІЦЕЮ

Жоден архівний документ не подає відомостей про ліцей №1 імені Володимира Красицького Хмельницької міської ради. Але не тому, що ці відомості не становлять ніякої цінності, а тому, що ліцей ще дуже юний.

Розглянувши фактичну мережу загальноосвітніх шкіл області на 1990-1991 н.р. виконком обласної ради вирішив: «Відкрити школу-гімназію у місті Хмельницькому». Рішення обласної ради народних депутатів від 19 вересня 1990 року за №156. Це був перший навчальний заклад нового типу в області. З нього почалась реорганізація системи середньої освіти міста.

Рішення Хмельницької міської ради народних депутатів від 22 вересня 1994 року за №58 гімназію як навчальний заклад ІІІ ступеня для здібних та обдарованих дітей з педагогічним ухилом було реорганізовано у класичну гімназію – середній загальний заклад ІІ-ІІІ ступенів для здібних та обдарованих дітей.

Директором першого інноваційного закладу став Вишинський Олександр Ілліч. Його заступники: Долинська Світала Василівна та Полісюк Сергій Вілянович. Першими учителями, які повірили у велике майбутнє новоствореного закладу були: Кундельська Н.Д., Федорчук Л.І. (українська мова та література), Мазуренко Л.В., Івануна Н.В., Басова Н.П. (зарубіжна література), Колесникова С.М. (біологія), Дзюбій К.В., Чернушевич В.Є. (історія), Олійник Н.Т. (хімія), Матощук Т.Б. (математика), Онищук Є.Г. (музичний керівник), Мазур О.М. (інформатика), Курочкін М.Ю. (ДПЮ).

Завдання навчального закладу – підготовка випускників, які мають нахил до педагогічної діяльності, до вступу у вищі навчальні заклади.

У гімназії було створено 11 класів. У класі навчалося 25 учнів. Кожен клас мав відповідний профіль: філологічний, історичний, фізико-математичний і т.п.  крім того, були створені класи образотворчого мистецтва, музичні, спортивні, класи підготовки вчителів початкових класів і дошкільного  виховання. Викладались предмети, яких не було у розкладі інших шкіл, – світова культура, педагогіка, психологія.

Перша згадка в пресі про першу гімназію з’явилась 22 серпня 1990 року («Радянське Поділля») і написала її гімназистка Рудніченко Тетяна.

Перші уроки, перший навчальний рік,  перші  гімназисти й перші вчителі нового закладу провели в чужих стінах. Але це не заважало їм горіти вогнем творчого натхнення.

У 1992 році гімназія отримала приміщення колишньої 10-ї школи, в якому знаходиться і сьогодні.

У 1993 році директором гімназії став Химич Віктор Анатолійович. Його заступником з навчально-виховної роботи продовжувала працювати Долинська Світлана Василівна. Заступниками з виховної роботи працювали Кіт Анатолій Володимирович, Курманський Юрій Іванович, Софійчук Галина Калениківна, заступниками з наукової роботи Ливадна Йосипа Йосипівна та Матощук Тетяна Борисівна.

У 1997 році гімназію очолив Красицький Павло Володимирович. Його заступником з навчально-виховної роботи з 2003 року є Демидко Марина Василівна. Заступником з виховної роботи стала Шмалій Елла Миколаївна, заступником директора з наукової роботи – Ратушняк Оксана Григорівна, з 2012 року – Горенко Ольга Миколаївна.

Ініціатором створення гімназії був Володимир Денисович Красицький – одна із знатних постатей в освітянській галузі, заслужений працівник освіти України.

У 2007 році, розглянувши пропозицію виконавчого комітету та відповідно до ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування », міська рада винесла рішення: Хмельницькій гімназії №1 присвоїти назву Хмельницька гімназія №1 імені Володимира Красицького із встановленням меморіальної дошки.

З 2017 року гімназію очолює директор Ратушняк Святослав Петрович. Продовжують працювати заступниками директора Демидко Марина Василівна, Шмалій Елла Миколаївна. З 2017 року заступником директора з навчально-виховної (наукової) роботи працює Князюк Ірина Володимирівна.

До вересня 2023 року гімназія працювала у складі 1-7 класів (відповідно 5-11 класи загальноосвітньої школи).

До 1-го (5) класу гімназії зараховувалися учні, які закінчили початкову школу і пройшли конкурсний відбір.

У 4-5-х (8-9) класах здійснювалася рання профілізація за рахунок годин варіативної частини начального плану, факультативів, курсів за вибором.

У 6-7-х (10-11) навчання проводиться за профілями.

З вересня 2023 року заклад трансформовано в Комунальний заклад загальної середньої освіти “Ліцей №1 імені Володимира Красицького Хмельницької міської ради”. В ліцеї припинено набір в 5-ті класи й відбувається розширення мережі 10-11 (12)-х класів.

Ліцей має свої традиції: щорічне проведення Дня національної науки і культури, ліцейний чемпіонату з брейн-рингу, Дня української писемності, Шевченківських днів, загальної науково-практичної конференції дійсних членів Хмельницького відділення МАН.