Шановний гімназисте! Рада, що ти заглянув на сторінку, яка тут є саме для тебе. Бажаю цікавого ознайомлення!

Пам’ятка із самовиховання учнів

Духовно довершена людина – це багатство суспільства.

Як займатись самовихованням? З чого починати?

1. З самооцінки. Виявляйте в собі негативні риси і намагайтеся їх ліквідувати.

1. З точного визначення своєї мети. Ми даремно витрачаємо час, енергію черезте, що власними збираємось зробити у своєму житті. І перш ніж приступити до будь-якої справи, постарайтесь якомога чіткіше визначити мету.
  2. Зосередьтесь на головному. В житті багато різних справ. Ввечері на аркуші паперу запишіть, що необхідгно зробити завтра. Перелік розпочніть з важливих і невідкладних справ і не відступайте від запланованого, не намагайтесь перенести “на завтра”.
  3. Навчіться бути рішучими і говорити “ні”.
  4. Загартовуйте волю. Безвольна, навіть талановита людина, як правило, не досягає нічого в житті.
  5. Учіться думати! Книги допоможуть вам оволодіти знаннями, які виробило людство. Складіть програму самоосвіти.
  6. Навчіться говорити! Поповнюйте свій словниковий запас і правильно будуйте своє мовлення, позбудьтесь слів-паразитів.
  7. Змінюйте види занять! Умійте відпочивати – без цього нічого не можливо досягти.
  8. Не скупіться на доброту!
  9. Не забувайте про дрібниці. Забуті окуляри, ручка, ключі можуть зіпсувати настрій на цілий день.
  10.  До справи приступайте зразу! Без зволікань і підходів.
  11. Поважайте свій і чужий час. Не розмовляйте годинами по телефону. Навчіться говорити головне і по суті.
  12. Виробляйте звичку користуватись записною книжкою.
  13. Свідомо й залежно підійдіть до вибору  професії. Зважте всі “за” і “проти”.
  14. Слідкуйте за своїм здоровям і зовнішністю.
  15. Живіть радісно й захоплено, прагніть до досконалості.